Menu główne

link do strony: www.gopsklaj.pl/biplink do strony Powiatowego Zespółu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawno¶ci w Wieliczcelink do strony: www.klaj.pllink do strony: www.epuap.gov.pllink do strony: www.senior.gopsklaj.pl

Aktualności


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

Zakończył się projekt Małopolski e-senior

2019-03-28

W listopadzie 2018 r. informowaliśmy o rozpoczęciu projektu „Małopolski e-senior" realizowanym przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kłaju. Obecnie mamy zaszczyt poinformować, że z końcem marca br. projekt dobiegł końca. W ramach podjętych działań utworzone zostały trzy grupy seniorów zainteresowanych podnoszeniem kompetencji cyfrowych. Łącznie w cotygodniowych zajęciach brało udział 27 osób w wieku 65+. Odbyło się 15 dwugodzinnych spotkań dla każdej z grup. Szkolenia odbywały się w Szkole Podstawowej w Szarowie oraz w Sali Konferencyjno - Szkoleniowej Urzędu Gminy Kłaj.

Podczas zajęć uczestnicy projektu mieli zapewnione materiały edukacyjne oraz poczęstunek, a na ostatnim spotkaniu absolwentom kursu wręczone zostały certyfikaty oraz tablety, na których wcześniej zgłębiali umiejętności komputerowe. Seniorzy podczas spotkań uczyli się jak obsługiwać tablet i jak sprawnie poszukiwać informacji w Internecie. Ponadto nasi e-seniorzy opanowali umiejętność posługiwania się najbardziej użytecznymi i popularnymi programami komputerowymi, a także komunikowania się i czerpania informacji z portali społecznościowych.
Niewątpliwym sukcesem projektu było to, że jego beneficjenci oprócz podniesienia swoich kompetencji cyfrowych, mieli również możliwość atrakcyjnego i aktywnego spędzenia czasu w doborowym towarzystwie i miłej atmosferze. Na szczególne uznanie zasługuje zdyscyplinowanie podczas zajęć i nienaganna frekwencja osób uczestniczących w projekcie. Jak usłyszeliśmy podczas ostatniego spotkania podsumowującego projekt seniorzy bardzo się ze sobą zżyli i znowu poczuli się jak prawdziwi uczniowie. Z upodobaniem opowiadali anegdoty, zarówno te z przeszłości jak i te współczesne, których kanwą był udział w projekcie „Małopolski e-senior”. Wszyscy uczestnicy podkreślali jak ważny był dla nich udział w tym przedsięwzięciu i zapewniali, że są otwarci na kolejne tego typu propozycje.
My ze swojej strony gratulujemy wszystkim absolwentom gminnego kursu „e-senior” i obiecujemy, że z uwagą będziemy śledzić kolejne atrakcyjne oferty kierowane do osób 65+ .

Kamila Bączkowska
GOPS w Kłaju


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłaju. Kłaj 652, 32-015 Kłaj, tel. (12)284-15-66, faks (12)284-31-30

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji